Нова карта схилів на Буковелі


Буковель — гірськолижний курорт у Івано-Франківській області (110 км від обласного центру).
Знаходиться поблизу села Паляниця (Яремчанскька міськрада, 30 км від Яремче). Курорт розташований на висоті 850-1372 метрів над рівнем моря.
На курорті розташовано 16 витягів, він має розвинену інфраструктуру (готелі, багатоповерхові парковки, ресторани).



На п'яти горах (Довга, Буковель, Бульчіньоха, Бабин Погар, Чорна Клева) розташовано з близько 55 км трас (сині, Червоні та чорні). На ВСІХ трасах є снігові гармати, кілька  спусків обладнані стціонарнім освітленням.
Курорт активно розвівається, більша частина існуючіх будівель, доріг та спусків побудовані у 2005-2009 роках.
Характеристики витягів:



Заявлений період функціонування лижних трас — листопад-травень, хоча за погодними умовами це не звжди виконується повною мірою.
Буковель з смого початку був зароектований як лижний курорт (Наявність ядра з одно-двоповерхових готелів, стоянок для авто, точок громадського харчування). Від цього ядра по схилах постійно будуються нові підйомники і траси. З 2008 року Буковель почав розвиватися як лікувальний і бальнеологічний центр завдяки наявності власних джерел мінеральних вод).

 
Тут ви можете переглянути карту і скачати її або роздрукувати. Вона виглядає так: 

Опис лижних схилів


Найбільше питань у клієнтів т.к. Буковель виникає стосовно «трас». Подібної інформації я не зустрічав в Інтернеті, де переважно дають технічні характеристики витягів, і карти схилів, які самі по собі для лижника-початківця нічого не говорять. Трапляється немало травм причиною яких є незнання особливостей схилів.
Схили витягу №1 не дуже зручні для початківців, а багато потрапляють на них через те, що беруть абонементи на витяги в «акцію» в найближчий касі, великі автобуси зупиняють поряд, на стоянці, суттєва перевага це, що на верху є кафе-бар «Арена» де можна смачно поїсти і помилуватися чудовими краєвидами. «Синя траса 1с вузька, часто мало засніжена, на вечірньому катанні закривають першою, є крута ділянка схилу, тому на ньому і небагато лижників. Значно цікавіші «червоні» траси 1а, 1д.

В нижній частині траса 1а достатньо широка, але не дуже зручний під’їзд до турнікету. При виїзді на перехрестя з «чорною» 1в бути обережним. «Чорна» траса 1в коротка з виїздом на «червону», часто буває обледеніла, права її частина готується як траса «Могул». Витяг №1 працює на вечірньому катанні до 20:00.
Витяг №7 найбільш популярний серед початківців, хоча це не завжди виправдано.
До переваг можна віднести:
- близько до центральних споруд (кас, парковок, туалетів тощо),
- зберігається непоганий стан снігового покриття до кінця роботи, працює на вечірньому катанні до 20:00,
- широкий схил, особливо в нижні частині,
- можна при потребі переїхати площадку з мультиліфтами та інші витяги №13, №34,
До недоліків можна віднести:
- багато лижників, особливо початківців, на турнікетах,
- не дуже зручні під’їзд і з’їзд з витягу,
- у верхні частині схилу відносно крута ділянка.
Даний витяг можна використовувати на протязі всього дня, якщо початківцю вдається зійти з витягу без падіння і схил в верхні частині виявиться для Вас надто крутим, можливо варто зняти лижі, пройти найбільш круту частину схилу тримаючи лижі в руках, а де схил не дуже крутий поїхати на лижах.
Витяг №14 найдовший, «синій» схил вздовж нього зовсім не найзручніший для початківців. Верхня частина схилу досить крута, вузька має жолобоподібну форму, за кілька годин невмілі лижники перетворюють її в непрохідну і небезпечну для початківців. Тому якщо Ви потрапили на неї в другій половині дня будьте обережні і добре подумайте як з’їжджати або сходити!
Зручний «синій»схил вздовж витяга №3. Спочатку рівна полога частина, а потім невелика стрімка ділянка, важна для початківців, і дальше широка і не стрімка частина схилу, що має довгу рівну частину з невеликим підйомом. Профіль даного схилу 3а дозволяє початківцю відпрацьовувати різні вправи.
Сам витяг №3 трьохкрісельний іде повільно, холодно сидіти, тому краще використовувати витяг 13е та 13 для переїзду на витяг №13. Даний витяг швидкісний, із зручним сходом на верхній станції, поблизу верхньої станції витягу №3є туалети, заклади харчування, але найголовніша перевага це зручні «червоні»схили 13а, б, е, д. Схил 13а використовується ще для переїзду через схил «u» (праворуч) на витяг №22 і дальше. Катаючись схилами 13е та 13д добре призвичаїти лижника для переходу з «синіх» на «червоні» схили.
Дуже популярні серед лижників схили витягу №5. Тут є і зручні червоні схили 5 h, g, d і нескладний «чорний» схил 5f з пологим в’їздом і виїздом до турнікетів та додатковим бугель ним витягом; і виїзди на інші витяги. Але найбільша перевага витягу №5 це довгий «синій» схил 5 В, А довжина близько 5 км. Лижник-початківець з обмеженими фінансовими можливостями може купити «разовий» абонемент («скі-пас») та з’їхати цим схилом близько години, а потім вирішити, що робити дальше. Якщо «скі-пас» взято на час: дві години, півдня або день, то можна користуватись витягом №7; кататись схилом 5 В але слід пам’ятати, що прийдеться повертатись вниз схилом 5А, а там є небезпечні ділянки. Серед недоліків я виділяю те, що є принаймні два небезпечні місця: стрімкі, вузькі, які невмілі лижники швидко «розбивають» і початківцям, особливо в другі половині дня, треба проїзджати або проходити їх дуже обережно. Існує загроза також заблукати, виїхати на круті або непідготовлені схили і травмуватись.
Схили витягу №22 - 22А,В; розвернуті до сонця, тому часто не використовуються, вони досить круті, на деяких схемах позначені як «чорні» не дуже зручні з різних причин. Тому витяг №22 використовується здебільшого як переїзд на інші схили.
Схили витягу №15 теж південно - західного напрямку, напроти сонця. На схилі 15А, в нижні його частині, є небезпечна ділянка, витяг №15 повільний.
Дуже зручні схили, для лижників середнього рівня витягу №8. На схилі 8А встановлено слаломну трасу, де кожен лижник може спробувати свої спортивні навички, пройти ворота, взнати час проходження. На схилі 8с є виїзд зі схилу G.
Витяг №11 швидкісний, і схили під ним непогані, особливо «червоні», а яким шляхом підїзжати до них легким, чи крутим 11 D, вибирати Вам, але не переплутайте з «чорними» схилами 11 В, С,.
Найкращі «чорні» схили 16 С, D на витягу №16, широка крута частина і не довгий пологий з’їзд. Виїхати витягом і з’їхати - займає близько 7-8 хв., коли «скі-паси» на час то то користуватись даним схилом, дуже вигідно. «Червоні» схили цього витягу менш цікаві, вузькі, зі складним профілем, часто закриті.
На найвищу точку т.к. Буковель піднімає витяг №12. В гарну погоду чудові краєвиди, тому тут немало лижників, а схили не найлегші. 12 В – взагалі поза трасове катання. Найкращий, найзручніший 12 А, поки не розіб’ють невмілі лижники.
Найбільш відомий схил витягу 2 R. Схил 2 А репрезентує т.к. Буковель, часто показують по телебаченню. Серед «червоних» схилів він не найлегший, єдиний зі всіх схилів, який працює до 10 травня, достатньо широкий, більшість змагань і показових виступів проходять саме тут. Для багатьох загадка чому на деяких картах схил 2 В позначено синім кольором, а це зовсім не так, з різних причин раджу його використовувати тільки для переїзду на витяг №5.
Є ще багато мультиліфтів поблизу витягів №7, 14, 2, але на них треба кататись не довго, хоча б з економічних причин. Не варто їхати в Буковель, щоб кататись тільки на мультиліфтах.
Кілька слів про схили і витяги поза т.к. Буковель на Яремчанщині. Всі витяги бугельного типу, різної конструкції. Схили м. Яремча «сині» і головний їх недолік – мало снігу. Гарний сучасний витяг побудували нещодавно в с.м.т. Ворохта з системою штучного засніження, з вечірнім катанням, з обробною схилів ратраками, схил «чорно-червоного» рівня. В с. Яблуниця схили г. Микулинка, г. Коза (ліворуч від дороги) та г. Діл, г. Корова (праворуч) «червоного» і «синього» рівня, головні їх недоліки це, навіть не те, що там буває мало снігу, а те, що багато чого там залишилось на рівні 90-х років (крім цін, звичайно), той же «сервіс», ті ж плоти на схилах, дерева тощо.

мікроавтобусом «Volkswagen» на 8 місць.
Організація трансферів :
з Івано-Франківська,Тернополя. Львова, Чернівців до Яремчі, Ворохти, Яблуниці, Ясіня ("Драгобрат"),
Поляниці ("Буковель")
Умови надання послуг:
Зустріч відбувається на заздалегідь обговореному місці і трансфер здійснюється до місця призначення.
Також можливі наступні послуги: транспортне обслуговування туристів та гірськолижників, допомога з поселенням, екскурсії по Карпатах, оренда, замовлення та прокат мікроавтобуса, рішення для малих та великих груп людей. 
Телефонуйте! Поторгуємося, спрацюємося! Ціни на трансфери та екскурсії низькі! 

Контактна інформація: 

Телефон: (097) 90-49-666
E-mail: v.mixaL@gmail.com .

Мікроавтобус з водієм буде поданий в зазначений час і місце!!!