Їдемо в травневі Карпати
ЧИ Є ВІЛЬНІ НОМЕРИ і за якими цінами?

У теплу пору сусідство з підйомниками ні до чого. Тому частина житла в горах, побудована для прийому лижників, буде пустувати. Зараз же більше цікавить природа, місцевий колорит, можливість поправити здоров'я - саме в таких місцях швидше за все розходяться номери. Так, на невеликому курорті «Ізки», за словами керівника цього проекту Андрія Бойка, вже заброньовано третину номерів. І це при тому, що кімната на двох в котеджі обійдеться тут у 350 грн. Тоді як у тому ж Славське можна зараз з легкістю знайти номер у добротному котеджі за 200 грн., А в місцях тихше або розташованих на відшибі, наприклад, Синяку, Пилипце, Ворохті, можете зупинитися і за 120-150 грн. на добу. Секрет простий - поруч із «Ізкамі» знаходиться знаменитий Шепітскій водоспад.

Активно зараз розбирають номери і в дорогих готелях. Так, в «Reikartz Карпати» і «Reikartz Поляна» станом на вчора, 5 квітня, залишалося всього декілька вільних номерів. Вартість «стандарту» тут в кінці квітня була 380 грн., А з 1 по 9 травня - 430 грн. Ганна нерозином, керівник відділу PR і реклами мережі Reikartz Hotels & Resorts, розповіла, що ціни на проживання на травневі свята виросли в середньому на 40 грн. в порівнянні з минулим роком (у 2010-му «стандарт» коштував 395 грн. / доба).

Підвищив ціни на травневі і готель «Rixos Прикарпаття». Тут травневі потрапляють під категорію «супервисокий сезон», і ціна самого простого двомісного номера зросла з 1440 до 1820 грн. / доба. А ось у Буковелі, за словами Володимира Юзюка, начальника відділу маркетингу і реклами ГК «Буковель», головною принадою для туристів на травневі адміністрація курорту зробила низькі ціни на проживання. Вже з початку квітня в готелях курорту діє «весняний тариф», за яким ціна 2-місцевого «стандарту» обійдеться на травневі в 340 грн. / доба. У січні, на піку сезону, цей же номер коштував 600-700 грн. / добу. Втім, незважаючи на зниження ціни в 2 рази, місця в Буковелі є. «Третина номерів ще вільна», - говорить Володимир Юзюк.


ЧИМ розважатимуть?

На початку травня ще можна буде встигнути до Ужгорода, на цвітіння сакури, яка починається в кінці квітня. Зверніть увагу, що туристичний інфоцентр Закарпаття на своєму сайті кожні три дні викладає фото бутонів ужгородських сакур. А з 30 квітня по 2 травня в столиці Закарпаття, на набережній Незалежності, пройде традиційний фестиваль вина та меду «Сонячний напій». За великим рахунком основна суть дійства зводиться до дегустації продукції дрібних приватних виноробних господарств. Вона супроводжується ярмарком, на якій торгують горіхами і сиром.

У Львові День міжнародної солідарності трудящих поєднали з Днем батяра. Словом «батяр» на початку XX століття називали міських гуляк і хуліганів. Як і всяка субкультура, батярство породило особливий жаргон, манеру одягатися і вести себе. Основне дійство пройде на площі Ринок, де заплановані концерт батярських колективів, майстер-класи з батярським танців, конкурс хуліганських пісень. В цей же час (з 30 квітня по 2 травня) у Львові пройде міжнародний етноджазовий фестиваль «Флюгери Львова з Reikartz». Сцена фестивалю розташується в історичному центрі міста, у внутрішньому дворику Львівської Ратуші.

Для любителів народних традицій цікавим буде відкритий обласний фестиваль «Писанка-2011» (30 квітня -1 травня). Він пройде у Коломиї, на площі перед Музеєм писанки. Сюди зберуться майстри писанкарства з усією Україною. У програма свята - фольклорно-етнографічні дійства, театралізовані сценки, майстер-класи. У рамках фестивалю також пройде ярмарок, де можна буде купити вироби народних умільців.

В Івано-Франківську 6-8 травня проходитиме фестиваль ковальської майстерності, що співпадає зі святкуванням Дня міста. У ці дні на вулицях димлять горни, дзвенять молотки, всі бажаючі можуть спробувати сили на майстер-класах. А досвідчені майстри влаштовують показові виступи, демонструючи майстерність. Головною ареною фестивалю традиційно стане майдан Шептицького.

На другу половину травня припадає масове цвітіння нарцисів у невеликій долині під Хустом. Але не варто плекати надмірних ілюзій щодо ефектного видовища у вигляді квіткового килима. По-перше, з року в рік це диво природи поступово деградує через безліч факторів. По-друге, на початку травня цвітіння тільки починається. Швидше за все, в перший тиждень травня ви побачите хіба що окремі квіти посеред непримітної, порослою травою долини.

ЩО З квитком?


На початку цього тижня можна купити квиток на 29 квітня і в купейний, і в плацкартний вагони в поїздах до Івано-Франківська, Львова, Ужгорода, Чернівців. Хоча вибір вже дуже убогий: місця є в потягах з незручним розкладом, а в купе вільних полиць - одиниці. І це незважаючи на те, що на травневі «Укрзалізниця» додала по поїзду до Ужгорода та Мукачева, 2 поїзди до Івано-Франківська та 3 - до Львова. Втім, тим, хто неодмінно має намір потрапити у весняні гори, не варто надмірно засмучуватися. На відміну від Криму, західний регіон країни вже зараз пов'язаний зі столицею численними автобусними рейсами. На крайній випадок, на Захід можна дістатися електричками. Наприклад, доїхати електропоїздом «Київ-Рівне» до Здолбунова, звідти - на електричці або маршрутці до Львова. А там на центральному з / д вокзалі пересісти на маршрутку в потрібному напрямку.

ЯКОЮ БУДЕ ПОГОДА?


Чорногора. У травні на її вершинах ще лежить сніг

«У Прикарпатті (це І.-Франківська область і частина Львовощіни) середньодобові температури на травневі свята складуть 13-16 ° C, а в Закарпатті (Ужгород) - 15-18 ° С, - каже начальник Ів.-Франківського обласного центру гідрометеорології Володимир Фріговіч. - Але в горах вона може бути всього 10-12 ° С. Крім того, саме на початку травня в Карпатах найчастіше йдуть дощі ».





Джерело: http://www.segodnya.ua
Категорія: Карпати | Додав: Transfer-do-Karpat (20.04.2011)
Переглядів: 1211 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]