Готуй сани влітку: плануємо новорічний відпочинок
ЇДЕМО НА ЗИМОВІ КУРОРТИ

Зимові курорти Альп бронюються вже з весни, адже сніг там забезпечений

Курорти в горах - одна з найпопулярніших серед українців на початку зими. Але якщо розглядати кожен напрям окремо, то виявиться, що «готувати сани влітку» потрібно по-різному.

АВСТРІЯ. Багато чого з того, про що буде говоритися далі, відноситься не тільки до цього маленького державі, але й до будь-якій країні, через територію якої тягнуться альпійські хребти: Франції, Італії. Просто Австрія до нас все-таки ближче. Бюджетне розміщення в Альпах на новорічні канікули навіть зараз забронювати непросто.

«На головних курортах альпійських долин на різдвяні та новорічні дати розміщення починають бронювати вже в лютому, - розповідає менеджер турадміністрації долини Пацнаун (тут розташований популярний курорт Ішгль) Марітта Юнгманн. - Тому до серпня пропозицій бюджетного житла залишається мало ».

Цікаво, що раннє бронювання ніяк не відображається на вартості житла, крім того, зараз відсутні спецпропозиції на новорічні дати. Єдиний плюс того, що ви заздалегідь займетеся організацією поїздки, - це можливість вибору.

Однак не варто сприймати все в темному світлі. «Бажаючі завжди можуть знайти житло в інших, не таких популярних містечках і селах в альпійських долинах. Наприклад, в долині Пацнаун можна зупинитися не в Ішгль, а в Каппле або Гальтюре, а в долині Отцталь - не в Зельдені, а в Обергургль, що загубилося у верхів'ях долини », - Поради Марітта Юнгманн.


СХІДНА ЄВРОПА. На гірськолижних курортах найближчих західних сусідів Україна раннє бронювання не стало загальноприйнятим явищем, як в Альпах. Хоча б тому, що кліматичні умови там не такі стабільні. Тому тут усіляко стимулюють до раннього бронювання знижками.

Так, директор туроператора «Відерштраль» Анатолій Особик розповів, що зараз при 100% передоплаті розміщення на болгарських зимових курортах можна отримати знижку до 20%. Уточнимо - мова йде тільки про розміщення, а не покупці всього туру.

Тобто такі пропозиції цікаві для тих, хто їде в гори на своєму авто. І не слід сприймати все прямолінійно - що ви з'ясуєте нормальну ціну проживання і вам її зріжуть на обіцяну знижку.

Швидше за все, вам запропонують проживання за принципом «10 ночей за ціною 6». У середньому, 2-місний номер в готелі 3 * на 6 ночей в новорічний період обійдеться в суму починаючи з 320-370 євро. А якщо купувати турпакет (проживання, переліт, трансфер) через турфірму, то знижка вийде трохи менше - 10-15%.

Як правило, акції проводяться в кінці літа і вересні - до того часу, коли з'являється масовий інтерес до напрямку.

Що стосується польських гірськолижних курортів, то В'ячеслав Москаленко, представник польської фірми «Алматур-Ополє», розповідає, що бронювання місць в Закопане на зиму клієнтами, котрі їдуть сюди самостійно, починається в липні-серпні (росіяни) та вересні-жовтні (українці).

«При ранньої покупці туру можна розраховувати на знижку. І її розмір можна очікувати такої ж, як і у випадку турів з авіаперельотом до Болгарії, - 10-15% », - говорить експерт.

УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ. Загальновідомо, що гірськолижні курорти українських Карпат дуже чутливі до погоди на початку сезону. Саме тому багато хто не вирішуються планувати поїздку сюди заздалегідь. «Зараз попит на розміщення в новорічний період майже нульовий. З досвіду знаю, що якесь пожвавлення почнеться з другої декади вересня. А ажіотаж - з жовтня, - розповідає начальник відділу маркетингу та реклами ГК «Буковель» Володимир Юзюк. - Хоча саме зараз при покупці розміщення на святкові дати можна заощадити 20% ». На новорічні канікули на ГК «Буковель» продаються пакунки тобто проживання на визначений термін. Так, стандартна ціна 3-денного пакету (2-місн. Номер і сніданки) - 5397 грн. При купівлі такого пакета зараз його вартість обійдеться в 4320 грн.

На Драгобраті - найвисокогірнішому і самому безладно гірськолижному місці країни (курортом його якось язик не повертається назвати через слабку інфраструктури. Ні доріг, ні підйомників хороших на Драгобраті немає) теж вистачає вільних місць. Так, в готелі «У румунів» мені сказали, що зараз тільки кілька москвичів перейнялися проживанням на Новий рік. «До нас пішли тільки перші дзвінки від охочих приїхати на Новий рік, - стверджує і Георгій Бідний, представник туристичного комплексу« Драгобат ». - Порівняно з минулим роком народ цікавиться менше. З досвіду можу сказати, що новорічні дати заповнюються в другій половині жовтня - першій декаді листопада ».

Ніяких знижок при ранньому бронюванні на Драгобраті немає. Ціни господарі житла залишають торішніми: за 2-місн. номер з усіма зручностями в котеджі - 350-450 грн. / добу. Інакше сюди просто половина народу не приїде. А ось деякі готелі ще не встигли визначитися з цінами на новий рік. Так, в готелі на Драгобраті «Оаза» нам сказали, що зараз не приймають замовлення, тому що ще не склалися ціни.



Придивімося до ЮБК

Кримський турбізнес теж прагне дістати якомога більше клієнтів на новорічні свята і якомога раніше. Сказане менше відноситься до санаторіїв старої формації, які більше спеціалізуються на лікуванні та оздоровленні. Але от готелі, побудовані в останні роки, намагаються залучити клієнта знижками при ранньому бронюванні.

Так, директор готелю «1001 ніч» (Кореїз) розповів, що тим, хто купить пакет у вересні, передбачена знижка 12%, у жовтні - 10%. Курортний готель Respect Hall в Гаспрі вже зараз пропонує на Новий рік 3-денний пакет із проживанням, сніданками, новорічної святковою програмою, банкетом і послугами спа-центру.

При бронюванні і повну оплату такого пакета до 31 жовтня клієнту надається знижка - 20% від вартості. До речі, стандартна вартість такого пакета на 10% нижче торішньої. Тоді пакет на двох, що включав проживання протягом 4 днів, харчування, святкову програму, коштував 12 000 грн. Зараз, з урахуванням усіх знижок, такий пакет, придбаний у вересні, повинен бути не дорожче 10 000 грн.

А ось в «Ореанді» жодних спецпропозицій на новорічні свята немає, та й вартість номерів тут виросла. Якщо в минулі новорічні канікули 2-місний стандарт тут коштував 2200 грн., То в наступаючі він обійдеться вже в 2500 грн.

Оцінивши обстановку У ПОВІТРІ

Недешево «бюджетників». Прийнято вважати, що на лоу-кост можна чимало зекономити, якщо якомога раніше купити квиток. Однак для кінця грудня - початку січня подібне міркування досить помилково. Погляньте на таблицю - в ній зібрані результати пошуку недорогого квитка на новорічні дати у авіакомпанії WizzAir.



Квитки ми пробували забронювати в найближчі дні, тобто за 4 місяці до планованого вильоту (дані для минулого року наведено для 3 вересня). Як бачать читачі, хвалених квитків за 500-600 грн немає на жодному напрямку. Але все одно ціни від «бюджетників» залишаються нижчими, ніж на регулярних авіалініях.

Ще один напрямок, який добре покривається бюджетними компаніями, - Південна Азія (Шрі Ланка, Індія, ОАЕ). Але й тут на новорічні дати вже немає недорогих пропозицій (такими можна назвати квитки за ціною $ 600). Більше того, на тлі минулого року ціни навіть підскочили (див. таблицю).

І тому є пояснення. Програми продажу квитків у лоу-костерів влаштовані так, що на напрямку з найбільшою кількістю запитів виставляються більш високі ціни. А наші любителі Гоа і Цейлону вже відчули переваги перельотів Air Arabia через Шарджу (ОАЕ) і почали бронювати квитки вже на початку літа. При цьому про можливість полетіти до Коломбо на літаках авіакомпанії Fly Dubai знають менше.

Тому й ціни у неї нижчі, ніж у Air Arabia (див. таблицю). Зауважимо, що при такому рівні цін з лоу-костери можуть конкурувати і звичайні авіакомпанії, що пропонують безпосадочні перельоти з Києва до Коломбо за 8300-9500 грн. Хіба що в жовтні у лоу-костерів квитків на новорічні дати вже взагалі не буде, а на регулярних рейсах залишаться тільки невиправдано дорогі місця в бізнес-класі.


У вересні авіаквитків за низькими тарифами не знайти

Лови СВІЙ ШАНС. Хоча на новорічні дати більшість «звичайних» авіакомпаній прибирають спецпропозиції (літаки і так заповнені), але все одно варто покопатися на їх сайтах. В кінці літа і на початку вересня авіаквитки на період новорічних свят на багато напрямків ще доступні за мінімальними цінами.

Наприклад, можна знайти пропозицію авіаперельоту регулярним рейсом до Кракова (звідти зручно добиратися до зимових курортів Польщі та Словаччини) за ціною бюджетного перевізника, який літає до сусіднього Катовіце (в межах 1600-1800 грн.). Поки ще не пізно придбати квиток на новорічні дати до Стамбула. Адже зараз, в кінці літа, вартість перельоту обійдеться в $ 320-340. А ось у грудні такий переліт знайти менше, ніж за $ 500-600, не вийде.

НА БАНГКОК! Навіть зараз на період кінець грудня - початок січня авіаквитки на прямий рейс на Таїланд не знайдеш дешевше, ніж за $ 1250 (на початку літа можна було знайти квитки по $ 950). Звичайно, є більш дешеві ($ 1000-1100) перельоти через аеропорти Середньої Азії. Але такі підійдуть не всім. Адже доведеться проводити кілька годин в аеропортах, очікуючи пересадки. У листопаді відносно вільно можна буде купити в обидва кінці за $ 1500-1900.

Дешевші квитки будуть з'являтися в продажі тільки при відмові від польоту когось із пасажирів. Зазначимо, що з кінця грудня з'явиться ще один цікавий для мандрівників рейс - «Київ - Хошимін». Про популярність рейсу можна судити хоча б з того, що недешеві (по $ 1400) квитки на Новий рік вже розкуплені.

Займає місце НА ПЛЯЖІ

Як завжди, частина українців відправиться на Новий рік на пляжні курорти. Якщо зайнятися покупкою туру зараз, можна капітально зекономити.

«Зараз тижневий тур до Єгипту на людину (авіапереліт, готель 5 * в Хургаді, все включено) можна придбати за $ 1100, - розповідає Наталія Довга, директор з розвитку туризму туроператора« Пілот ». - А при купівлі в середині листопада це ж задоволення обійдеться в $ 1350-1400. Крім того, на Єгипет націлені не тільки ми, але і росіяни, і європейці. А вони планують поїздку раніше, а значить, що через пару місяців вибір хороших готелів буде убогий ».


Якщо купити тур на Новий рік зараз, можна заощадити 30%

Є знижки і на тури на інше популярний напрям - Емірати. «Економія при ранньому бронюванні тут може досягати 30% від стандартної вартості туру, - розповідає представник туроператора« Наталі Турс ». - Так, 7-денний тур у грудні в готель 4 * (сніданки) на одному з курортів ОАЕ в сезон обійдеться в $ 1030. Але якщо купувати його зараз, то потрібно викласти $ 790 ».

Є знижки і на тури на інше популярний напрям - Емірати. «Економія при ранньому бронюванні тут може досягати 30% від стандартної вартості туру, - розповідає представник туроператора« Наталі Турс ». - Так, 7-денний тур у грудні в готель 4 * (сніданки) на одному з курортів ОАЕ в сезон обійдеться в $ 1030. Але якщо купувати його зараз, то потрібно викласти $ 790 ».

Кошторис відпочинку в Таїланді (та й у будь-якій країні Південно-Східної Азії) більш ніж на третину складається з однієї статті витрат - авіаперельоту. Ціни на готелі не особливо не змінюються навіть на Новий рік, але от вартість місця в літаку зростає дуже швидко. Судіть самі. Тур на Новий рік можна знайти і за $ 400-500 з людини (без перельоту). Але вже зараз вартість квитка «Київ-Бангкок» на 22-29 грудня 2011 р. не менше ніж $ 1250.

Врахуємо також, що чим ближче до кінця року, тим менше буде залишатися бюджетних пропозицій від готелів. Так і набігає передноворічна ціна туру в Таїланд - $ 2200-2400 з людини, але вже за тиждень. Якщо ж купувати тур зараз, то за 10-денні новорічні канікули - $ 1700-1800.

ОСОБИСТИЙ ДОСВІД

«ВЖЕ У СЕРПНІ В АВСТРІЇ ВАЖКО ЗАБРОНЮВАТИ ЖИТЛО»

Киянин Леонід Карпенко традиційно їде на Новий рік до Австрії. «Давайте відразу уточнимо, що ми ведемо розмову про житло вартістю 30-40 євро з людини. Це найпопулярніша ціна на розміщення в Альпах. Якщо ви можете викласти сотню євро за день проживання, то вам мої міркування ні до чого, тому що в цьому ціновому сегменті пропозиції є завжди, навіть у грудні, - каже Леонід. - Врахуйте, починаючи пошуки житла в жовтні, ви ризикуєте запізнитися. Цього року я особисто почав пошуки вже зараз. І поки не знайшов нічого підходящого. Справа в тому, що збираємося їхати великою компанією в Сан-Антон. Так там окремі двомісні апартаменти знайти можна (близько 500 євро за 10 днів), а от будиночок, що вміщає дві-три сім'ї, ще не попався ». Наш співрозмовник планує якомога швидше підібрати житло і відразу ж оплатити його (для отримання візи в посольство потрібно пред'явити оплачене розміщення). Це потрібно, щоб спокійно отримати візу ще в жовтні, коли в австрійському посольстві не буде ажіотажу. «Не хочу повторення минулорічної історії, коли довелося буквально благати співробітників посольства видати візи. Але самі ж винні - прийшли після 20 грудня, за кілька днів до Різдва », - згадує Леонід.

«У ВЕРЕСНІ НЕ ЗНАЙТИ ТОГО, ЩО ХОЧЕТЬСЯ»

Киянка Ольга Росина свої новорічні подорожі готує ще влітку: «Роби так хоча б тому, що вже у вересні не знайти таке житло, як мені хочеться. Наша компанія любить зустрічати Новий рік в апартаментах, а не готелях. Щоб кухня була і камін у вітальні. Ось і цього року ми забрали два останніх таких «засоби розміщення» з трьох, що пропонувалися в уподобаному нами містечку в Словенії ».

Цікаво те, що співрозмовниця не прагне займатися організацією поїздки самостійно. Хоча зараз прийнято розповідати про те, наскільки це вигідно, зручно і правильно самому з бронюванням готелів, отриманням віз і т.д.

«Я тільки визначаю маршрут, місця діб і потім займався пошуком готелів і оформленням віз турменеджера, з яким працювали вже не один раз, - розповідає Ольга. - Розумієте, зовсім не хочеться витрачати час на багатогодинні перебори готелів в інтернеті. Потім, як показує досвід, далеко не всі номери в готелях виставлені на сайтах бронювання. Нерідко через туроператорів, які працюють з цими готелями, можна знайти номер дешевше. Або, наприклад, номерів в готелі на потрібні дати немає на сайті бронювання, а у туроператорів вони є. Або ось набила оскому проблема отримання віз. Навіщо мені спілкуватися з посольськими бюрократами, тим більше стояти в черзі. У той час як представник фірми, акредитованої в потрібному посольстві, проходить без черги? Ні вже, краще я підготую всі папери віддам їх турменеджера. Тим більше що за метушню з візами фірми великих грошей не беруть. Одним словом, наша схема підготовки новорічної подорожі виглядає так: влітку визначається маршрут і місця ночівель. Далі ці дані передаються турменеджера, який підбирає варіанти готелів. Коли розміщення вибрано, ми його оплачуємо і попутно оформляємо всі документи на машини. Таким чином, залишається отримати візи. Зазвичай це робиться ближче до зими, але так, щоб у посольствах ще не було ажіотажу ».

Андрій Мазур


Джерело: http://www.segodnya.ua
Категорія: Гірськолижні курорти Європи | Додав: Transfer-do-Karpat (01.09.2011)
Переглядів: 1646 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]