Олександр Шевченко: "Буковель" перетвориться на великий оздоровчий табір для дітей
Головним пріоритетом упродовж останніх сезонів залишається безпека на схилах й навчання людей правильно кататись на лижах і сноубордах. Цього року запровадили безкоштовне навчання для дітей нашого регіону. Зокрема, працювали дитячі табори для дітей з Яремчанщини, якими я опікувався, як депутат Івано-Франківської облради.

Ми організували багато заходів за участю зірок естради. Люди зрозуміли, що "Буковель" - це не лише гори та спорт, а ще й розважальні, навчальні програми у формі семінарів та конференцій. Прагнемо повсякчас утверджувати думку, що в Україні народився курорт світового рівня, який цілком може конкурувати з італійськими, французькими та іншими курортами Західної Європи. У квітні запровадили сноубордичний табір, який перевершив усі сподівання учасників. Багато людей наступного сезону, у квітні, мають намір приїхати, щоб позмагатися на сноубордах і лижах. На "Буковелі" для цього є трампліни, райли, бокси та інші різноманітне обладнання для того, щоб катання на снігу було екстримальним. Нинішньої зими, до слова, нам вдалося вдвічі зменшити травматизм на схилах.

- А зовсім нещодавно у Верховній Раді України, до речі, була створена слідча комісія щодо травматизму на ГК "Буковель". Вочевидь, у народних обранців є питання...

- Ми надали правоохоронним органам необхідні документи. Запевняю, що такого явища, як приховування інформації у нас не існує, бо є пряма пропорційність травматизму до госпіталізації людей у лікарнях. Правоохоронні органи зроблять свої висновки.

Сьогодні констатуємо, що при суттєвому збільшенні відпочивальників травматизм на ГК "Буковель" у цьому сезоні є удвічі меншим, ніж він був торік. Це коштувало немало зусиль.

Втім, гірськолижний спорт завжди супроводжувався травмами. Переконаний, що перш ніж порівнювати й аналізувати показники травматизму у нас, потрібно взяти до уваги світовий досвід і норму травматизму на європейських курортах. Запевняю, що на ГК "Буковель" до безпеки людей ставляться відповідально.

Маємо намір придбати гелікоптер для надання екстреної медичної допомоги. Плануємо за 2-3 роки розбудувати "швидку допомогу" на європейському рівні.

Допомога людям саме у перші хвилини травмування - вкрай необхідна. Наші фахівці, які мають величезний досвід, надають першу допомогу, знімаючи людей зі схилів й забезпечуючи їх необхідними медикаментами. Транспортуємо людей на сучасних і комфортабельних реанімаційних автомобілях, де передбачена допомога при тимчасовій зупинці серця чи інших ускладненнях, до лікарень в Яремче або Івано-Франківськ. У цій частині невідкладної допомоги "Буковель" повністю взяв на себе всі витрати. Далі - справа за страховими компаніями.

- Як сьогодні складаються стосунки з місцевою владою?

- Івано-Франківська обласна адміністрація сприяє розвитку спорту, в тому числі й на "Буковелі". Залучає нас до розробки державної програми щодо проведення зимової Олімпіади-2022 в Україні. Вже сьогодні на Прикарпатті є готовність до такого рівня змагань. Щодо гірськолижних видів спорту, то, з ймовірністю 60-70 відсотків їх вже можна провести на "Буковелі". Є над чим ще працювати. На новорічні свята на "Буковелі" побували керівники й функціонери українського футболу. Тоді зародилося рішення стосовно будівництва тут великого стадіону для тренувальних зборів футболістів. Отже, перспективи широкі й реальні.

- Ми говоримо про зиму, а що планується влітку?

- Під час канікул "Буковель" перетвориться на дитячий літній табір. У школі села Паляниця є великий 25-метровий басейн, який збудований за кошти села та інвесторів. Басейн у горах - це насамперед чиста вода, яка не вимагає великої кількості хлоруючих засобів для дезінфекції. Окрім того, в горах немає спеки, а є всі можливості для активного відпочинку, походів, змагань на чистому повітрі. Ми прагнемо повернути дітям відпочинок, якого вони були позбавлені останніми роками.

- Ваші діти теж відпочивають на "Буковелі"?

- Усі мої п'ятеро дітей разом катаються на лижах, беруть участь у змаганнях. Пишаюсь тим, що мій син у цьому сезоні здобув у таких першостях п'ять медалей.

- Вас вперше обрали депутатом обласної ради Прикарпаття. Тут теж ставите якусь конкретну мету?

-Хочу, як і багато молодих політиків, безпосередньо допомагати людям. Наприклад, вдалося для тисячі дітей забезпечити навчання й катання на лижах безкоштовно. Щодня, протягом сезону, по 30-40 дітей з Яремчанщини з інструкторами на лижах катались на схилах курорту. Ці діти вже виграли чимало медалей на всеукраїнських змаганнях. І це лише після першого року навчання!

Рекреаційні можливості та туристичний потенціал області розвиваються, але, на жаль, водозабезпечення, водовідведення бажають бути кращими. Проблема сміття. Є потреба в його утилізації, будівництва сміттєпереробних заводів з метою ефективного використання відходів. Це дало б можливість не лише виробляти газ, електроенергію, а передусім зберегти екологію Карпат для майбутніх поколінь.

Джерело: http://paralleli.if.ua
Категорія: Буковель | Додав: Transfer-do-Karpat (20.04.2011)
Переглядів: 2324 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]